EBMS453215A600
DigiKey Part Number
5262-EBMS453215A600TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EBMS453215A600CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EBMS453215A600DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EBMS453215A600
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 500mA 200mOhm
Category
Current Rating (Max)
500mA
Manufacturer
Max Echo
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz