MBH33002-25P/2.6
DigiKey Part Number
4573-MBH33002-25P/2.6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBH33002-25P/2.6
Description
AL HEAT SINK 33X33X25MM WITH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Alloy Top Mount
Category
Attachment Method
Clip, Thermal Tape, Adhesive (Not included)
Mfr
Shape
Square, Pin Fins
Series
Length
1.299" (33.00mm)
Packaging
Tray
Width
1.299" (33.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.866" (22.00mm)