L135-4080CA35000P1
DigiKey Part Number
1416-1931-2-ND - Tape & Reel (TR)
1416-1931-1-ND - Cut Tape (CT)
1416-1931-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L135-4080CA35000P1
Description
LED LUXEON NEU WHITE 4000K 2SMD
Detailed Description
LED Lighting LUXEON 3535L HE Plus White, Neutral 4000K 2.8V 100mA 115° 1414 (3535 Metric)
Current - Max
300mA
Series
Viewing Angle
115°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1414 (3535 Metric)
Color
Supplier Device Package
3535
CCT (K)
4000K
Size / Dimension
0.138" L x 0.134" W (3.50mm x 3.40mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
53lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Test
100mA
Thermal Resistance of Package
14°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V