L130-4070003000W26 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for L130-4070003000W26 is not available
L130-4070003000W26
DigiKey Part Number
1416-L130-4070003000W26TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L130-4070003000W26
Detailed Description
LED Lighting LUXEON 3030 2D Line White, Neutral 4000K 6V 120mA 116° 1212 (3030 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
70
Mfr
Current - Max
240mA
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
131lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.62mm)
Current - Test
120mA
Thermal Resistance of Package
12°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
6V