L128-5780HA35000B5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Luminus Devices Inc.
LED Lighting LUXEON 2835 Architectural White, Cool 5700K 2.71V 65mA 120° 1411 (3528 Metric)
L128-5780HA35000B5
DigiKey Part Number
1416-L128-5780HA35000B5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L128-5780HA35000B5
Detailed Description
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
209 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
480mA
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
37lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Current - Test
65mA
Thermal Resistance of Package
10°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.71V