L128-5780CB3500002 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
LED Lighting LUXEON 2835 Architectural White, Cool 5700K 6V 120mA 120° 1411 (3528 Metric)
L128-5780CB3500002
DigiKey Part Number
1416-L128-5780CB3500002TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L128-5780CB3500002
Description
LED LUXEON COOL WHITE 5700K 1411
Detailed Description
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
174 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
240mA
CCT (K)
5700K
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
125lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Current - Test
120mA
Thermal Resistance of Package
11°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
6V