L128-5095HA35000B1
DigiKey Part Number
1416-L128-5095HA35000B1TR-ND - Tape & Reel (TR)
1416-L128-5095HA35000B1CT-ND - Cut Tape (CT)
1416-L128-5095HA35000B1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L128-5095HA35000B1
Description
LED LUXEON COOL WHITE 5000K 1411
Detailed Description
LED Lighting LUXEON 2835 Architectural White, Cool 5000K 2.71V 65mA 120° 1411 (3528 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
95
Mfr
Current - Max
480mA
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Color
Supplier Device Package
1411
CCT (K)
5000K
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
30lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Current - Test
65mA
Thermal Resistance of Package
10°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.71V