L128-3095HA35000B5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
LED Lighting LUXEON 2835 Architectural White, Warm 3000K 2.71V 65mA 120° 1411 (3528 Metric)
L128-3095HA35000B5
DigiKey Part Number
1416-L128-3095HA35000B5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L128-3095HA35000B5
Description
LED LUXEON WARM WHT 3000K 1411
Detailed Description
Category
CRI (Color Rendering Index)
95
Mfr
Current - Max
480mA
CCT (K)
3000K
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
28lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Current - Test
65mA
Thermal Resistance of Package
10°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.71V