WS48M-A13RGB
DigiKey Part Number
67-WS48M-A13RGB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WS48M-A13RGB
Description
PBS 19MM SPST 0.1A 48V MOM METAL
Voltage Rating - DC
12 V
Panel Cutout Dimensions
Circular - 19.15mm Dia
Circuit
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Switch Function
Off-Mom
Electrical Life
100,000 Cycles
Current Rating (Amps)
10mA (DC)