WS48M-A12RGB12
DigiKey Part Number
67-WS48M-A12RGB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WS48M-A12RGB12
Description
PBS 19MM SPST 0.1A 48V MOM METAL
Voltage Rating - DC
12 V
Active
Illumination Voltage (Nominal)
12 VDC
Panel Cutout Dimensions
Circular - 19.15mm Dia
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
10mA (DC)