SSP-LB06MW024K03
DigiKey Part Number
67-2151-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSP-LB06MW024K03
Description
LED ENG SUNBRITERA WARMWHT STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Warm 6.06" (154.0mm) 24VDC Flat, Clear
Category
Profile (W x H)
0.77" x 0.52" (19.5mm x 13.3mm)
Manufacturer
Lumex Opto/Components Inc.
Power - Rated
2.5W
Series
Voltage - Supply
24VDC
Packaging
Box
Rated Life
20,000 Hours
Part Status
Active
Termination Style
Connector
Illumination Color
White, Warm
Operating Temperature
-20°C ~ 45°C
Luminous Flux
150lm
Lens Type
Flat, Clear
Length
6.06" (154.0mm)