WSTC0603DLR020FNR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WSTC0603DLR020FNR |
Description | 2T WSTC0603 0.33W 75PPM 20 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Current Sense, High Voltage Metal Foil |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Current Sense, High Voltage |
Mfr | Temperature Coefficient ±75ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |