V47ZT05PX2855 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 V 100 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 5mm
V18ZT05PX2855
Building Automation – Protect/Sense/Control
V47ZT05PX2855
DigiKey Part Number
V47ZT05PX2855-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V47ZT05PX2855
Description
VARISTOR 47V 100A DISC 5MM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
51.7 V
Manufacturer
Current - Surge
100 A
Series
Energy
0.4J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
585 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
30 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
38 V
Varistor Voltage (Min)
42.3 V
Package / Case
Disc 5mm
Varistor Voltage (Typ)
47 V