V420SM10
DigiKey Part Number
18-V420SM10TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-V420SM10CT-ND - Cut Tape (CT)
18-V420SM10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V420SM10
Description
VARISTOR 680V 5KA 2SMD JLEAD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 V 5 kA Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, J-Lead
Category
Varistor Voltage (Max)
748 V
Current - Surge
5 kA
Series
Energy
105J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
190 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
420 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
560 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
612 V
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Varistor Voltage (Typ)
680 V