V07E25PL2T
DigiKey Part Number
F12133TR-ND - Tape & Reel (TR)
F12133CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V07E25PL2T
Description
VARISTOR 39V 1KA DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 V 1 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Category
Varistor Voltage (Max)
42.9 V
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Current - Surge
1 kA
Series
Energy
5.5J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
1500 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
25 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
31 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Min)
35.1 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
39 V