TMOV34S321MP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
510 V 40 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead
Building Automation – Protect/Sense/Control
TMOV34S321MP
DigiKey Part Number
TMOV34S321MP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMOV34S321MP
Description
VARISTOR 510V 40KA SQUARE 34MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TMOV34S321MP Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Current - Surge
40 kA
Series
Energy
640J
Capacitance @ Frequency
3800 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
420 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Varistor Voltage (Typ)
510 V
Package / Case
Square 34mm, Formed Tabs, 3-Lead