SZ1SMC30AT3G
DigiKey Part Number
F11589TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11589CT-ND - Cut Tape (CT)
F11589DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMC30AT3G
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A