SMDLCE17-HRA
DigiKey Part Number
18-SMDLCE17-HRATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMDLCE17-HRACT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMDLCE17-HRADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDLCE17-HRA
Description
TVS DIODE 17VWM 28.6VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28.6V Clamp 108.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
108.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
50pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
28.6V