SMDLCE12-HRA
DigiKey Part Number
18-SMDLCE12-HRATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMDLCE12-HRACT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMDLCE12-HRADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDLCE12-HRA
Description
TVS DIODE 12VWM 20.9VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20.9V Clamp 75.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
75.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
50pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
20.9V