SMDJ78A-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
126V Clamp 23.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ78A-HR
DigiKey Part Number
SMDJ78A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ78A-HR
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.8A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V