SMDJ75A-HRAT7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
121V Clamp 24.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ75A-HRAT7
DigiKey Part Number
SMDJ75A-HRAT7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ75A-HRAT7
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V