SMDJ75A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
121V Clamp 24.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ75A-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ75A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ75A-HRA
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V