SMDJ64A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
103V Clamp 29.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ64A-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ64A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ64A-HRA
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29.1A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V