SMDJ43CA-E
DigiKey Part Number
18-SMDJ43CA-ETR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMDJ43CA-ECT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMDJ43CA-EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ43CA-E
Description
TVS 3KW 43V 5%BI DO-214AB TR13 R
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
69.4V Clamp 43.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
43.2A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V