SMDJ43A-T7
DigiKey Part Number
18-SMDJ43A-T7TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMDJ43A-T7CT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMDJ43A-T7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ43A-T7
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
69.4V Clamp 43.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMDJ43A-T7 Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
43.2A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V