SMDJ350A
DigiKey Part Number
18-SMDJ350ATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMDJ350ACT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMDJ350ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ350A
Description
TVS DIODE 350VWM 567VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
567V Clamp 7.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
567V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.1A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
350V
Voltage - Breakdown (Min)
391V