SMDJ30A-E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMDJ30A-E |
Description | TVS 3KW 30V 5%UNI DO-214AB TR13 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48.4V Clamp 62A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 62A |
Series | Power - Peak Pulse 3000W (3kW) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications Telecom |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V | Supplier Device Package |