SMDJ28A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 5 737
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Bourns Inc.
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Microchip Technology
45.4V Clamp 66.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ28A-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ28A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ28A-HRA
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66.1A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V