SMDJ14CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 6 458
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
23.2V Clamp 129.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ14CA-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ14CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ14CA-HRA
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ14CA-HRA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129.3A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V