SMDJ13A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 448
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 8 565
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 1 000
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
YAGEO
YAGEO
In Stock: 500
21.5V Clamp 139.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ13A-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ13A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ13A-HRA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ13A-HRA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.5A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V