SMDJ10CA-T7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 195
Similar
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
YAGEO
YAGEO
In Stock: 482
17V Clamp 176.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ10CA-T7
DigiKey Part Number
SMDJ10CA-T7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ10CA-T7
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ10CA-T7 Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
176.5A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V