SMBJ78CA-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
In Stock: 3 053
Taiwan Semiconductor Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Similar
126V Clamp 4.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ78CA-HR
DigiKey Part Number
SMBJ78CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ78CA-HR
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.8A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V