SMBJ48CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
In Stock: 19 533
Taiwan Semiconductor Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Similar
YAGEO
YAGEO
77.4V Clamp 7.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ48CA-HRA
DigiKey Part Number
SMBJ48CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ48CA-HRA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.8A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V