SMBJ220CA-E
DigiKey Part Number
18-SMBJ220CA-ETR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMBJ220CA-ECT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMBJ220CA-EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ220CA-E
Description
TVS SURF MT DO214AA SMBJ220CA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
356V Clamp 1.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
356V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.7A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
220V
Voltage - Breakdown (Min)
246V