SMBJ20CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 82 590
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
YAGEO
YAGEO
32.4V Clamp 18.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ20CA-HRA
DigiKey Part Number
SMBJ20CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ20CA-HRA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.6A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V