SMBJ17CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 886
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 5 573
Similar
YAGEO
YAGEO
27.6V Clamp 21.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ17CA-HRA
DigiKey Part Number
SMBJ17CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ17CA-HRA
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.8A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V