SMBJ17CA-E
DigiKey Part Number
18-SMBJ17CA-ETR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMBJ17CA-ECT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMBJ17CA-EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ17CA-E
Description
TVS SURF MT DO214AA - SMBJ17CA 3
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.6V Clamp 21.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.8A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V