SMBJ14CA-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 7 956
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 247
Similar
YAGEO
YAGEO
23.2V Clamp 25.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ14CA-HR
DigiKey Part Number
SMBJ14CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ14CA-HR
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.9A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V