SMBJ13CA-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 455
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 3 010
Similar
Similar
YAGEO
YAGEO
21.5V Clamp 28A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ13CA-HR
DigiKey Part Number
SMBJ13CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ13CA-HR
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V