SMBJ110CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 566
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Microchip Technology
Similar
177V Clamp 3.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ110CA-HRA
DigiKey Part Number
SMBJ110CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ110CA-HRA
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.4A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V