LST5107VL2NT1
DigiKey Part Number
18-LST5107VL2NT1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LST5107VL2NT1
Description
SPD TYP 1/TYP 2/TYP4 510VAC MCOV
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Surge Protection Device (SPD) 510VAC MCOV 1 Pole
Category
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV)
510VAC
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Current - Discharge (Nom) (8/20µS)
20 kA
Series
Current - Short Circuit Rating (SCCR)
200 kA
Packaging
Tray
Voltage - Protection Rating (VPR)
1.5 kV
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C