LCFE160804H101TG
DigiKey Part Number
F10203TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10203CT-ND - Cut Tape (CT)
F10203DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCFE160804H101TG
Description
CMC 100MA 4LN 100 OHM SMD ESD
Detailed Description
4 Line Common Mode Choke Surface Mount 100 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 8Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
8Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Number of Lines
4
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
0603 (1608 Metric), 10 Lead
Current Rating (Max)
100mA