LCFE060502A650TG
DigiKey Part Number
F10185TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10185CT-ND - Cut Tape (CT)
F10185DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCFE060502A650TG
Description
CMC 50MA 2LN 65 OHM SMD ESD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 65 Ohms @ 100 MHz 50mA DCR 8Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LCFE060502A650TG Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
8Ohm
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
TVS Diode ESD Protection
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.027" L x 0.022" W (0.68mm x 0.55mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.015" (0.38mm)
Impedance @ Frequency
65 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
0202 (0605 Metric), 6 Lead
Current Rating (Max)
50mA