5KP51CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
82.4V Clamp 61.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
5KP51CA-HRA
DigiKey Part Number
5KP51CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP51CA-HRA
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
61.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V