5KP48CA-HRA
DigiKey Part Number
5KP48CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP48CA-HRA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
77.4V Clamp 65.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
65.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V