5KP15CA-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
24.4V Clamp 209A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
5KP15CA-HR
DigiKey Part Number
5KP15CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP15CA-HR
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
209A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V