5KP15A-HRA
DigiKey Part Number
5KP15A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP15A-HRA
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC P600
Detailed Description
24.4V Clamp 209A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
209A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V