5.0SMDJ48CA
DigiKey Part Number
F6810TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6810CT-ND - Cut Tape (CT)
F6810DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ48CA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Detailed Description
77.4V Clamp 64.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD Models
5.0SMDJ48CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
64.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V