5.0SMDJ45A
DigiKey Part Number
F4123TR-ND - Tape & Reel (TR)
F4123CT-ND - Cut Tape (CT)
F4123DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ45A
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Detailed Description
72.7V Clamp 68.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD Models
5.0SMDJ45A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
68.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V