5.0SMDJ13CA
DigiKey Part Number
5.0SMDJ13CATR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ13CACT-ND - Cut Tape (CT)
5.0SMDJ13CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ13CA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 233A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
5.0SMDJ13CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
233A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Power Line Protection
Yes
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V